O mnie

Kamila Raczyńska GutkowskaNazywam się Kamila Raczyńska-Gutkowska, jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim i muzykoterapię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
W trakcie rozwijałam swoje kompetencje uczestnicząc rocznym kursie „Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Następnie już po ukończeniu studiów brałam udział w 4-letnim specjalistycznym szkoleniu z zakresu Psychoterapii Psychodynamicznej organizowanym przez Oddział Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowiści Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam także kurs I stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania. Obecnie jestem słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicz w Poznaniu.

Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiadam również tytuł konsultanta w zakresie psychoterapii pozytywnej nadany przez Word Association for Positive Psychotherapy. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Moje doświadczenie zawodowe jest zróżnicowane – pracuję w poradniach zdrowia psychicznego, w Centrum Medycznym Lux Med, w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzę swój gabinet. W przeszłości współpracowałam również z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym, gdzie pracowałam z osobami po przebytych udarach mózgu. Podejmuję również działania razem z Fundacją Ochrony Zdrowia Psychicznego Harmonia we Wrocławiu.

Obszarem moich szczególnych zainteresowań jest psychoterapia osób dorosłych, diagnoza neuropsychologiczna otępień oraz pomoc seksuologiczna. Pracuję głównie w podejściu psychodynamicznym, ale chętnie korzystam z doświadczenia innych szkół psychoterapeutycznych, m.in. terapii poznawczo-behawioralnej, ericksonowskiej, czy psychoterapii pozytywnej, po to, by jak najlepiej dostosować metody pracy do problemów konkretnego pacjenta.